Prejsť na navigáciu

Letná údržba Bratislavy prináša niekoľko noviniek

14. 7. 2016

Od začiatku letnej sezóny A.R.K. technické služby vysadili takmer tisíc metrov štvorcových mobilnej zelene, prevažne letničiek, a pokosili 150 hektárov trávnatých plôch.

Technické služby, ktoré pre hlavné mesto vykonávajú letnú údržbu komunikácií I. a II. triedy, prejazdných úsekov štátnych ciest a dopravnej zelene, začali s letnou údržbou v poslednom aprílovom týždni. Všetky tieto práce sa vykonávajú na základe objednávok magistrátu hlavného mesta Bratislavy, ktorý schvaľuje aj operačný plán pre letnú údržbu mesta.

letna%20udrzba_rucne%20kosenie_foto-ark 

V sezóne letnej údržby, ktorá je všeobecne stanovená na obdobie 16. 4. - 15. 10., k doterajším činnostiam technických služieb ako kosenie, čistenie komunikácií I. a II. triedy, nájazdov, chodníkov a zastávok, odvoz odpadov, čistenie komunikácií pri odstraňovaní následkov havárií, či udržiavanie zelene na verejných priestranstvách, pribudli aj nové práce: zrezávanie krajníc či intenzívnejšia starostlivosť o zeleň v meste. K novinkám patrí aj čistenie zvodidiel na hlavných ťahoch, na mostoch a nájazdoch, ktoré sú kvôli intenzívnej premávke najviac znečistené.

„Naša spoločnosť má kapacity aj na tento zvýšený objem prác a výkonov, po technickej stránke, aj po stránke ľudských zdrojov. Objednané výkony priebežne realizujeme bez akýchkoľvek problémov,“ hovorí konateľ A.R.K. technické služby Jan Ludvík.

Magistrát výrazne navýšil aj činnosti letnej údržby, ktoré sa týkajú udržiavania čistoty v podchodoch, intenzívnejšieho čistenia mesta od odpadkov počas mimoriadnych akcií, orezov stromov, kríkov a živých plotov, alebo polievania ciest na zníženie prašnosti vozovky. Tieto aktivity majú prispieť k zlepšeniu celkového stavu v oblasti čistoty hlavného mesta. Počas platnosti operačného plánu si Magistrát určí rozsah týchto činností a tiež presné lokality, kde objednané práce prebehnú.

K peniazom na letnú údržbu z mestského rozpočtu prispela aj vládna dotácia z balíka určeného pre predsedníctvo Slovenska v Rade EÚ, a tiež znížené výdavky mesta za zimnú údržbu počas slabej zimy. Rozpočet na letnú údržbu pre A.R.K. technické služby navýšil magistrát oproti minulému roku 2015 viac než dvojnásobne, presne o 1 777 620 Eur bez DPH.


späť na Tlačové správy