Prejsť na navigáciu

Tlačové správy

21. 12. 2017 Zimná údržba v Bratislave sa už začala

V Bratislave od 29. novembra platí zimná pohotovosť. Prvý likvidačný posyp bol vykonaný ráno o 5:30 na Kolibe. Počas zimnej sezóny bude v pohotovosti nasadených 43 sypačov, 11 multikár, 1 snehová fréza a 88 ručných pracovníkov.  V prípade priaznivého počasia bez snehových zrážok či mrznutia budú pracovníci vykonávať práce letného charakteru. V prípade priaznivého počasia bez snehových zrážok či mrznutia bude prerušená pohotovosť ručných pracovníkov a budú sa  vykonávať práce letného charakteru ( strojné a ručné zametanie komunikácií ).

zobraziť viac

25. 1. 2017 Tohtoročná zima kladie vyššie nároky na zimnú údržbu

Bratislava 25. január 2017 – Hlavné mesto počas zimnej sezóny neustále zabezpečuje zimnú údržbu na verejných priestranstvách, ktoré má v správe. Povinnosti majú však aj majitelia či správcovia nehnuteľností. Tohtoročná silná zima sa tak prejavila aj na zásahoch týkajúcich sa údržby ciest a chodníkov. Kým minulý rok počas celej sezóny zasahovala dodávateľská spoločnosť mesta A.R.K. technické služby celkom 48-krát a počet celomestských posypov dosiahol počas zimnej pohotovosti počet 10, koncom januára tohto roka je situácia iná.

zobraziť viac

10. 11. 2016 Zimná údržba v Bratislave sa už začala

Bratislava 10. novembra 2016 – Hlavné mesto SR Bratislava je v prípade potreby pripravené na vyhlásenie zimnej pohotovosti. Dnes (10. novembra) to skonštatoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal na kontrolnej návšteve v priestoroch dodávateľskej spoločnosti A.R.K. technické služby. Počas tejto zimnej sezóny bude v pohotovosti nasadených 43 sypačov, 11 multikár, 1 snehová fréza a 86 ručných pracovníkov. Mesto Bratislava v spolupráci s dodávateľom chce aj tento rok sprostredkovávať informácie o posypoch a výjazdoch posypovej techniky online.

zobraziť viac

14. 7. 2016 Letná údržba Bratislavy prináša niekoľko noviniek

BRATISLAVA, 14. 7. 2016 – Bežný objem prác letnej údržby v hlavnom meste sa tento rok navýšil aj o čistiace a skrášľovacie práce spojené so slovenským predsedníctvom v Rade Európskej únie.

K doterajším činnostiam technických služieb pribudli aj nové práce ako zrezávanie krajníc či intenzívnejšia starostlivosť o zeleň v meste.

zobraziť viac

26. 11. 2015 Primátor Ivo Nesrovnal dnes kontroloval pripravenosť techniky na zimnú službu

Bratislava 26. novembra 2015 – Vedenie mesta dnes kontrolovalo pripravenosť posypovej techniky na zimnú pohotovosť. V priestoroch dodávateľskej spoločnosti A.R.K. technické služby sa primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal spoločne s poslancami mestského zastupiteľstva Jozefom Uhlerom a Radovanom Jenčíkom stretli s konateľom dodávateľskej spoločnosti Janom Ludvíkom, ktorá zabezpečuje pre mesto zimnú údržbu a spoločne kontrolovali pripravenosť posypovej techniky. Vedenie mesta sa počas intenzívnych rokovaní cez rok s dodávateľom dohodlo na viacerých zlepšeniach, ktoré majú viesť k zefektívneniu zimnej údržby počas nadchádzajúceho zimného obdobia.

zobraziť viac

28. 10. 2015 A.R.K. túto zimu overí navrhované zlepšenia zimnej údržby

BRATISLAVA, 28.10. 2015 - Konzorcium A.R.K. technické služby je pripravené na zimnú sezónu v Bratislave. Svedčí o tom zásoba 2000 ton posypových materiálov na sklade a pripravená technika, ale aj nové opatrenia na zlepšenie zimnej údržby, ktoré boli zavedené v spolupráci s Magistrátom hlavného mesta po rokovaniach na jar tohto roku.

zobraziť viac

24. 3. 2015 Konzorcium A.R.K. technické služby žiada dvoch bratislavských poslancov o ospravedlnenie

BRATISLAVA (24.3.2015) – Konzorcium A.R.K. technické služby, ktoré zabezpečuje pre hlavné mesto služby zimnej a letnej údržby ciest, žiada poslancov mestského zastupiteľstva Martina Borguľu a Jozefa Uhlera o ospravedlnenie za ich výroky, ktoré odzneli na adresu konzorcia na mestskom zastupiteľstve 5.februára 2015.

zobraziť viac

12. 3. 2015 Odstraňovanie snehu z bratislavských ciest sa dá výrazne zlepšiť

Konzorcium A.R.K. technické služby predstavilo bratislavským mestským poslancom návrhy na vylepšenie zimnej údržby ciest.

B r a t i s l a v a (12. marec 2015) - Zimná údržba ciest v Bratislave je dlhodobo personálne, finančne aj časovo poddimenzovaná. Navyše je riadená spôsobom, ktorý optimálne nevyužíva súčasné kapacity. Konzorcium A.R.K. technické služby, ktoré v meste zabezpečuje služby letnej a zimnej údržby ciest, si však napriek tomu myslí, že situácia sa dá zlepšiť niekoľkými racionalizačnými opatreniami. Podľa konzorcia niektoré už predstavil bratislavský primátor Ivo Nesrovnal a o ďalších firma včera diskutovala s mestskými poslancami na informačnom workshope o zimnej údržbe.

zobraziť viac

12. 2. 2015 A.R.K. technické služby víta návrhy bratislavského primátora na zefektívnenie zimnej údržby ciest

BRATISLAVA (12.2.2015) – Konzorcium A.R.K. technické služby víta návrhy primátora Bratislavy na zefektívnenie zimnej údržby ciest v hlavnom meste a je pripravené podieľať sa na ich uvádzaní do praxe. Podľa konzorcia sú tieto návrhy zo strany mesta po dlhej dobe prvou racionálnou a zmysluplnou iniciatívou v tejto problematike.

 „Už viac krát v minulosti sme navrhovali, aby boli v prípade nepriaznivej predpovede počasia umožnené predbežné posypy a aby naše sypače a pluhy mohli vyraziť skôr, než začnú ranné dopravné zápchy. Preto tieto návrhy zo strany magistrátu podporujeme“, povedala hovorkyňa konzorcia Ester Méraiová a dodala, že len tieto dve opatrenia významne zefektívnia proces zimnej údržby.

zobraziť viac

4. 2. 2015 Za 4 roky ušetrila Bratislava vyše 8 mil. Eur Aktualizované o údaje za rok 2014

Stanovisko A.R.K. technické služby, s.r.o., ku iniciatíve 4 poslancov bratislavského magistrátu vypovedať zmluvu o zimnej údržbe v Bratislave

Naša spoločnosť si zodpovedne, dôkladne a v zmysle dohodnutých zmluvných podmienok plní svoje záväzky týkajúce sa letnej i zimnej údržby v hlavnom meste. Pri výkone služieb sa riadime Operačným plánom, schváleným pred každou sezónou magistrátom. Všetky činnosti týkajúce sa zimnej údržby vykonávame včas a striktne na základe pokynov a objednávok z magistrátu. Tieto pokyny obsahujú miesto, čas a druh práce, ktorá sa má vykonať. Naši pracovníci vyrážajú do terénu v zmysle zmluvy - do 30 minút od hlásenia dispečingu, ktorý patrí magistrátu. Na základe skúseností vidno, že momentálna organizácia zimnej údržby a to najprv pokyn z magistrátu dispečingu a následne náš samotný výkon zimnej údržby sa dá zefektívniť. 

zobraziť viac