Prejsť na navigáciu

Aktuality

20. 2. 2015 Pracovníci zimnej pohotovosti nesedia. Čistia mesto

V zimných dňoch, počas ktorých nesneží a zásah zimnej údržby nie je nutný, všetci pracovníci pohotovosti sú v teréne a vykonávajú práce súvisiace s bežnou údržbou čistoty mesta.

Momentálne na objednávku magistrátu vykonávame v meste práce letného charakteru ako orezy krovín a stromov, zametanie a čistenie ciest, chodníkov a námestí alebo odvoz odpadu.

Robotníci v Dúbravke orezávajú zanedbané stromy popri chodníku. Ďalší od rána čistia námestia. Títo na Kamennom námestí hovoria, že denne vyzametajú aj 8 vriec odpadu, ktorý nájdu v kríkoch v okolí Tesco. 

zobraziť viac

12. 2. 2015 A.R.K. technické služby víta návrhy bratislavského primátora na zefektívnenie zimnej údržby ciest

BRATISLAVA (12.2.2015) – Konzorcium A.R.K. technické služby víta návrhy primátora Bratislavy na zefektívnenie zimnej údržby ciest v hlavnom meste a je pripravené podieľať sa na ich uvádzaní do praxe. Podľa konzorcia sú tieto návrhy zo strany mesta po dlhej dobe prvou racionálnou a zmysluplnou iniciatívou v tejto problematike.

„Už viac krát v minulosti sme navrhovali, aby boli v prípade nepriaznivej predpovede počasia umožnené predbežné posypy a aby naše sypače a pluhy mohli vyraziť skôr, než začnú ranné dopravné zápchy. Preto tieto návrhy zo strany magistrátu podporujeme“, povedala hovorkyňa konzorcia Ester Méraiová a dodala, že len tieto dve opatrenia významne zefektívnia proces zimnej údržby.

zobraziť viac

9. 2. 2015 Aktualizované: Bratislavský magistrát nariadil celomestský zásah zimnej údržby

V uliciach Bratislavy prebieha intenzívne odpratávanie snehu. Snežiť začalo dnes o 9:00 hodine. O 9:05 sme dostali pokyn z dispečingu Magistrátu hlavného mesta Bratislava, na čo do 30 minút vyšla do ulíc všetká dostupná technika.

Cesty odhŕňa 43 veľkých sypačov s pluhom nad 4 tony. 11 menších sypačov s pluhom do 4 ton, čiže multikáry, čistia menšie cesty popri obytných domoch, ktoré patria pod správu magistrátu. K dispozícii je aj 1 snežná fréza. V nasadení je všetkých 89 pracovníkov zimne údržby.

Nariadený je celomestský zásah. Robíme pluhovanie v celom meste a a likvidačný posyp, na ktorý sa minie vyše 170 t posypových materiálov.

Celomstestský zásah znamená, že každej lokalite sa venuje rovnaká pozornosť. V priebehu dňa môže prísť špeciálny pokyn pre vyššie položené lokality, aby sa zabránilo kolapsu dopravy.

11:45 hod. vydal dispečing Magistrátu pokyn na opakované pluhovanie a posyp kopcovitých terénov, konkrétne ide o Kolibu, Kramáre a Dlhé diely.

12:15 hod. dispečing Magistrátu nariadil druhý celomestský zásah. Všetky komunikácie v správe Magistrátu sa pluhujú a vykoná sa na nich likvidačný posyp. Konkrétne ide o komunikácie I. a II. triedy a nájazdy na štátne cesty v celkovej dĺžke 449 km, čo sa rovná rozlohe 4 131 551 m2.

zobraziť viac

5. 2. 2015 Za 4 roky ušetrila Bratislava vyše 8 mil. Eur Aktualizované o údaje za rok 2014

Stanovisko A.R.K. technické služby, s.r.o., ku iniciatíve 4 poslancov bratislavského magistrátu vypovedať zmluvu o zimnej údržbe v Bratislave

Naša spoločnosť si zodpovedne, dôkladne a v zmysle dohodnutých zmluvných podmienok plní svoje záväzky týkajúce sa letnej i zimnej údržby v hlavnom meste. Pri výkone služieb sa riadime Operačným plánom, schváleným pred každou sezónou magistrátom. Všetky činnosti týkajúce sa zimnej údržby vykonávame včas a striktne na základe pokynov a objednávok z magistrátu. Tieto pokyny obsahujú miesto, čas a druh práce, ktorá sa má vykonať. Naši pracovníci vyrážajú do terénu v zmysle zmluvy - do 30 minút od hlásenia dispečingu, ktorý patrí magistrátu. Na základe skúseností vidno, že momentálna organizácia zimnej údržby a to najprv pokyn z magistrátu dispečingu a následne náš samotný výkon zimnej údržby sa dá zefektívniť. 

zobraziť viac

30. 1. 2015 Husté sneženie v Bratislave

BRATISLAVA, 30.1.2015 Dnešné husté sneženie si vyžiadalo mimoriadnu pohotovosť zimnej údržby. Na cestách je všetka technika zimnej údržby a ruční pracovníci. O zjazdnosť vozoviek sa stará 54 sypačov a 89 ručných pracovníkov. Práce zimnej údržby sú v maximálnom nasadení.

Doprava v Bratislave je momentálne mimoriadne hustá, čo komplikuje prácu zimnej údržby, ktorá sa len veľmi ťažko a s oneskorením dostáva na pridelené rajóny. Prosíme všetkých bratislavských vodičov o ústretovosť a trpezlivosť. Prácu zimnej techniky veľmi uľahčí, keď vozidlá zimnej údržby dostanú od vodičov prednosť, aby sa mohli dostať k údržbe vozoviek.

zobraziť viac

27. 1. 2015 Návšteva pána primátora Nesrovnala v našom areáli zimnej údržby

BRATISLAVA, 27.1.2015 Pán primátor Bratislavy navštívil náš areál zimnej údržby na Bazovej ulici. Sme radi, že pán primátor mal možnosť na vlastné oči vidieť našu prácu, techniku a postupy. S Magistrátom Bratislavy momentálne rokujeme o možných úpravách v procesoch zimnej údržby, ktoré by sa mohli prejaviť v budúcej zimnej sezóne.

Viac o návšteve sa dozviete aj na webovej stránke mesta Bratislava:

http://www.bratislava.sk/kontrola-u-dodavatela-zimnej-udrzby/d-11046367/p1=11049948 


zobraziť viac

26. 1. 2015 Zasneženú Bratislavu sme cez víkend odhŕňali trikrát

 BRATISLAVA, 26.1. 2015 - Husté sneženie v Bratislave počas uplynulého víkendu 24.-25. januára si vyžiadalo 3 celomestské zásahy cestárov s posypávaním a pluhovaním v takmer 30 mestských rajónoch.

Dispečeri z Magistrátu hlavného mesta objednávali prioritne údržbu komunikácií vo vyššie položených kopcovitých lokalitách ako Koliba, Dlhé diely a Palisády.

I keď spočiatku bol problém s namŕzaním Mostu SNP, v nedeľu nadránom bratislavská taxikárka hlásila jeho bezproblémovú zjazdnosť, rovnako aj ďalších ciest hlavného mesta. Dnes ráno cestujúci v trolejbuse č. 209 na Kramáre potvrdili zjazdnosť kopca.

Okrem snežných pluhov vyrazili do ulíc aj ruční pracovníci A.R.K. technických služieb, ktorí sa starali o čistenie prechodov pre chodcov, zastávok MHD a peších lávok.

zobraziť viac

30. 12. 2014 Sneh v Bratislave odpratáva 54 sypačov s pluhom, minuli už vyše 700 ton posypovej soli

BRATISLAVA, 30. 12. 2014 – Na posyp zasnežených ciest v hlavnom meste sa od soboty 27. decembra minulo už vyše 700 ton posypového materiálu.
Spoločnosť A.R.K. technické služby, ktorá má na starosti zimnú údržbu v Bratislave, vykonala od začiatku sneženia v hlavnom meste 5 celomestských posypov a vo vyše 35 menších rajónoch pracovníci technických služieb odhŕňali a sypali cesty. 

zobraziť viac

10. 12. 2014 Zimná údržba v Bratislave - základné údaje

BRATISLAVA 10.12.2014

Vozidlá zimnej údržby a pracovníci sú v nepretržitej pohotovosti od 10. decembra 2014. 
Do 30 minút od pokynu z Magistrátu sme pripravení vyraziť do ulíc.  

zobraziť viac

17. 10. 2014 Hlavná stanica je čistejšia, mesto pokračuje v skultúrňovaní tohto verejného priestoru

BRATISLAVA, 17.10. 2014 – Čistenie verejného priestoru, zametanie, zbieranie odpadkov, vysádzania kvetov, umiestnenie nového mobiliáru či smetných košov prispelo počas leta ku skultúrneniu predstaničného námestia pred bratislavskou Hlavnou železničnou stanicou. Zároveň tak naštartovalo aj zodpovednejšie správanie sa ľudí k verejnému priestoru.

zobraziť viac