Prejsť na navigáciu

Aktuality

10. 12. 2015 V Bratislave sa začína zimná pohotovosť

Magistrát hlavného mesta Bratislavy vyhlásil začiatok zimnej pohotovosti od 9. decembra.

zobraziť viac

26. 11. 2015 Primátor Ivo Nesrovnal dnes kontroloval pripravenosť techniky na zimnú službu

Bratislava 26. novembra 2015 – Vedenie mesta dnes kontrolovalo pripravenosť posypovej techniky na zimnú pohotovosť. V priestoroch dodávateľskej spoločnosti A.R.K. technické služby sa primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal spoločne s poslancami mestského zastupiteľstva Jozefom Uhlerom a Radovanom Jenčíkom stretli s konateľom dodávateľskej spoločnosti Janom Ludvíkom, ktorá zabezpečuje pre mesto zimnú údržbu a spoločne kontrolovali pripravenosť posypovej techniky. Vedenie mesta sa počas intenzívnych rokovaní cez rok s dodávateľom dohodlo na viacerých zlepšeniach, ktoré majú viesť k zefektívneniu zimnej údržby počas nadchádzajúceho zimného obdobia.

zobraziť viac

23. 11. 2015 Mesto objednalo sypače pre prípad prvého mrazu

Víkendové predpovede, ohlasujúce mrznutie, preverili pripravenosť a súčinnosť bratislavského magistrátu s konzorciom A.R.K. technické služby, ešte pred spustením oficiálnej zimnej pohotovosti 2015/16.

zobraziť viac

28. 10. 2015 A.R.K. túto zimu overí navrhované zlepšenia zimnej údržby

BRATISLAVA, 28.10. 2015 - Konzorcium A.R.K. technické služby je pripravené na zimnú sezónu v Bratislave. Svedčí o tom zásoba 2000 ton posypových materiálov na sklade a pripravená technika, ale aj nové opatrenia na zlepšenie zimnej údržby, ktoré boli zavedené v spolupráci s Magistrátom hlavného mesta po rokovaniach na jar tohto roku.

zobraziť viac

14. 10. 2015 Na zimu sme pripravení. Tešíme sa na overenie zlepšovacích opatrení priamo v uliciach

 Zimná pohotovosť 2015/16 oficiálne začína 1. 12. 2015, kedy obvykle vchádza do platnosti Operačný plán zimnej údržby. Ak by začalo snežiť skôr, ako tomu bolo v niektorých častiach Slovenska, sme pripravení vyraziť do ulíc.

zobraziť viac

20. 7. 2015 A.R.K. v boji proti horúčavám

Počas uplynulého víkendu trápili bratislavčanov vysoké letné, priam až tropické teploty. A.R.K. prispelo na základe objednávky od Magistrátu k boju s horúčavami.

zobraziť viac

17. 6. 2015 Spoločnosť .A.S.A. má novú tvár - FCC Environment

Jedna zo spoločností konzorcia A.R.K., starajúcich sa o čistotu v uliciach Bratislavy sa prezentuje značkou FCC Environment.

zobraziť viac

25. 5. 2015 Začíname druhé kosenie trávy v Starom meste a na frekventovaných uliciach

Od 25. mája sa v Bratislave začína druhé kolo kosieb v Starom meste a na frekventovaných cestách ako je napríklad Trnavská, Rožňavská, či Záhradnícka.

zobraziť viac

24. 3. 2015 Konzorcium A.R.K. technické služby žiada dvoch bratislavských poslancov o ospravedlnenie

BRATISLAVA (24.3.2015) – Konzorcium A.R.K. technické služby, ktoré zabezpečuje pre hlavné mesto služby zimnej a letnej údržby ciest, žiada poslancov mestského zastupiteľstva Martina Borguľu a Jozefa Uhlera o ospravedlnenie za ich výroky, ktoré odzneli na adresu konzorcia na mestskom zastupiteľstve 5.februára 2015.

zobraziť viac

12. 3. 2015 Odstraňovanie snehu z bratislavských ciest sa dá výrazne zlepšiť

Konzorcium A.R.K. technické služby predstavilo bratislavským mestským poslancom návrhy na vylepšenie zimnej údržby ciest.

B r a t i s l a v a (12. marec 2015) - Zimná údržba ciest v Bratislave je dlhodobo personálne, finančne aj časovo poddimenzovaná. Navyše je riadená spôsobom, ktorý optimálne nevyužíva súčasné kapacity. Konzorcium A.R.K. technické služby, ktoré v meste zabezpečuje služby letnej a zimnej údržby ciest, si však napriek tomu myslí, že situácia sa dá zlepšiť niekoľkými racionalizačnými opatreniami. Podľa konzorcia niektoré už predstavil bratislavský primátor Ivo Nesrovnal a o ďalších firma včera diskutovala s mestskými poslancami na informačnom workshope o zimnej údržbe.

zobraziť viac