Prejsť na navigáciu

Aktuality

21. 12. 2017 Zimná údržba v Bratislave sa už začala

V Bratislave od 29. novembra platí zimná pohotovosť. Prvý likvidačný posyp bol vykonaný ráno o 5:30 na Kolibe. Počas zimnej sezóny bude v pohotovosti nasadených 43 sypačov, 11 multikár, 1 snehová fréza a 88 ručných pracovníkov.  V prípade priaznivého počasia bez snehových zrážok či mrznutia budú pracovníci vykonávať práce letného charakteru. V prípade priaznivého počasia bez snehových zrážok či mrznutia bude prerušená pohotovosť ručných pracovníkov a budú sa  vykonávať práce letného charakteru ( strojné a ručné zametanie komunikácií ).

zobraziť viac

13. 4. 2017 Bratislava má platný letný operačný plán

15. apríla vstupuje do platnosti letný operačný plán (LOP), ktorý upravuje letnú údržbu v roku 2017. Objem prác, ktoré vykoná spoločnosť A.R.K. technické služby, je definovaný približne v rovnakom rozsahu ako minulú sezónu. Viac sa dostane na čistenie komunikácií a údržbu zelene. V pláne zostáva aj zrezávanie krajníc, teda údržba zelene popri cestách 1. a 2. triedy. 

zobraziť viac

23. 3. 2017 Zimná údržba v Bratislave sa oficiálne skončila

 Tohtoročná zima už dala zrejme za svojim pôsobením definitívnu bodku. Oteplenie, ktoré v uplynulých dňoch avizovalo príchod jari, uzavrelo aj zimnú údržbu v hlavnom meste. Tá bola oficiálne ukončená 15. marca 2017. 

zobraziť viac

25. 1. 2017 Tohtoročná zima kladie vyššie nároky na zimnú údržbu

Bratislava 25. január 2017 – Hlavné mesto počas zimnej sezóny neustále zabezpečuje zimnú údržbu na verejných priestranstvách, ktoré má v správe. Povinnosti majú však aj majitelia či správcovia nehnuteľností. Tohtoročná silná zima sa tak prejavila aj na zásahoch týkajúcich sa údržby ciest a chodníkov. Kým minulý rok počas celej sezóny zasahovala dodávateľská spoločnosť mesta A.R.K. technické služby celkom 48-krát a počet celomestských posypov dosiahol počas zimnej pohotovosti počet 10, koncom januára tohto roka je situácia iná.

zobraziť viac

4. 1. 2017 Mosty a vyššie položené lokality - základ starostlivosti počas zimy

Mosty v Bratislave, cez ktoré vedú hlavné dopravné ťahy a vyššie položené lokality ako Kramáre, Dlhé Diely, Koliba, Kamzík, Lamač, Dúbravka a Palisády – to sú lokality na ktorých sa aj od Nového roku 2017 sústreďuje pozornosť.

zobraziť viac

10. 11. 2016 Zimná údržba v Bratislave sa už začala

Bratislava 10. novembra 2016 – Hlavné mesto SR Bratislava je v prípade potreby pripravené na vyhlásenie zimnej pohotovosti. Dnes (10. novembra) to skonštatoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal na kontrolnej návšteve v priestoroch dodávateľskej spoločnosti A.R.K. technické služby. Počas tejto zimnej sezóny bude v pohotovosti nasadených 43 sypačov, 11 multikár, 1 snehová fréza a 86 ručných pracovníkov. Mesto Bratislava v spolupráci s dodávateľom chce aj tento rok sprostredkovávať informácie o posypoch a výjazdoch posypovej techniky online. 

zobraziť viac

14. 7. 2016 Letná údržba Bratislavy prináša niekoľko noviniek

BRATISLAVA, 14. 7. 2016 – Bežný objem prác letnej údržby v hlavnom meste sa tento rok navýšil aj o čistiace a skrášľovacie práce spojené so slovenským predsedníctvom v Rade Európskej únie.

zobraziť viac

30. 5. 2016 Bratislava v zimnej sezóne 2015/16 ušetrila na zimnej údržbe 1,2 milióna Eur

Zimná pohotovosť v Bratislave uplynulú zimnú sezónu trvala od 9. decembra 2015 do konca marca 2016. Vďaka slabej zime s minimom snehu magistrát hlavného mesta ušetril podľa informácií agentúry SITA 1,2 milióna Eur. Ušetrené peniaze mesto použije na údržbu a čistenie verejných priestranstiev počas leta.

zobraziť viac

4. 1. 2016 Zásahy zimnej údržby od Nového roku

AKTUALIZOVANÉ: Od začiatku nového roku 2016 v uliciach hlavného mesta prebehlo už päť celomestských zásahov, čo znamená pluhovanie a likvidačný posyp v celom meste.

zobraziť viac

17. 12. 2015 Člen konzorcia A.R.K. - spoločnosť RAKI - zmenila obchodný názov na A.I.I. Technické služby

Spoločnosť RAKI s.r.o., ako jeden z členov konzorcia A.R.K. technické služby, zmenila obchodný názov na A.I.I. Technické služby s.r.o.

zobraziť viac
1